Loader

Hardaliye 750 ml

Doğal Olarak Sizin

Normal Fiyat

22,45 

İndirim Oranı

10%

İndirimli Fiyat

20,20
Stokta Var
  • ÜRÜN DETAY
  • ÜRÜN HAKKINDA
  • TARİFLER
  • YORUMLAR (0)
İçindekiler: Üzüm, Hardal Tohumu, Vişne Yaprağı
Saklama Koşulları: Serin ve kuru yerde muhafaza ediniz. Açıldıktan sonra buzdolabında saklayınız.
Ağırlık: Net 750 ml
Türk gıda kodeksi meyve suyu ve eşdeğer ürünleri tebliğine uygun olarak üretilmiştir.Kırklareli’nin eski adlarından birisi de Lozengrad’tır. Bunun anlamı Üzüm Şehri’dir. Osmanlı döneminden itibaren bir bağcılık cenneti olan Kırklareli ve civarında Rum ve Yahudi ahalisi alkol içeren şarapçılığı tercih ederken, Müslüman ahalisi de 19. yüzyılın ortalarından başlayarak alkol içermeyen hardaliyeyi tercih etmiştir.
Eylül, ekim aylarında bağ bozumunda toplanan şiraz merlot ve cabernet cinsi üzümler saplarından ayrılarak patlatılır ve paslanmaz çelik kazanlara aktarılır. Siyah hardal tohumu ve vişne yaprağı ilave edilir. 2 ay bekletilir. Hardal tohumu fermantasyonu durduğundan hardaliyenin alkole dönüşmesini engeller. Üzüm potasyum, kalsiyum, demir, fosfor, magnezyum ve selenyum gibi önemli minerallere ek olarak A vitamini, C vitamini, B6 vitamini ve folik asit bakımından zengindir. Güçlü antioksidan olan flavanoid içerir. Yüksek antioksidan etkisi dolayısı ile kanser ve kalp hastalıklarına karşı en etkili koruyucu olarak kabul edilir. 


Gülümseten Dükkan Hardaliye Satın Al

Hardaliye İle Gülümseten Dükkandan Özel İkram

Malzemeler
Bir tatlı kaşığı Gülümseten Dükkan Osmanlı Kahvesi
Bir fincan soğuk su

Yapılışı

Cezveye bir tatlı kaşığı Gülümseten Dükkan Osmanlı Kahvesini koyun. Üzerine bir fincan soğuk su ekleyip birkaç defa karıştırıp kısık ateşe koyun. Köpüklü kahvenizi fincana alın. Yanında Gülümseten Dükkan Hardaliyesi ile ikram edin. 

Gülümseten Dükkan Hardaliye & Gülümseten Dükkan Osmanlı Kahvesi Satın Al

  • Bu ürün hakkında yorum yapılmamış...

Yorum Yaz
Yorum yapmak için lütfen giriş yapın ya da üye olun...

TAVSİYE EDİLEN ÜRÜNLER